Rozmowa z Radosławem Słodkiewiczem, właścicielem Słodkiewicz Gym&Fitness

Siłownia Słodkiewicz Gym&Fitness, której właścicielem jest polski kulturysta z wieloma sukcesami na swoim koncie, budzi spore zainteresowanie wśród entuzjastów i pasjonatów sportów siłowych. Na trening do Poznania przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Pierwsze odczucia po wejściu do klubu? Dumnie prezentujące się trofea oraz zdjęcia zawodników sceny kulturystycznej obudziły jeszcze silniejszą chęć poznania historii miejsca. Co ma w sobie niewielka siłownia zlokalizowana na poznańskim osiedlu? Na to oraz inne pytania poszukiwałam odpowiedzi podczas wizyty w klubie Radosława Słodkiewicza, który z przyjemnością zaprezentował swój „drugi dom” oraz opowiedział o prowadzonym biznesie. Czego więcej dowiedziałam się podczas wizyty? Być może jeszcze w tym roku będziemy świadkami otwarcia filii klubu Słodkiewicz Gym&Fitness…

Słodkiewicz Gym&Fitness to moja rodzina. Wszyscy współpracownicy to dobrzy znajomi i przyjaciele. Razem tworzymy świetną atmosferę, która powoduje, że czasami nie chce się wracać do własnego domu, bo tutaj jest sympatycznie i miło. Śmiało mogę powiedzieć, że to nie jest moje miejsce pracy, ale miejsce, w którym przyjemnie spędzam czas… jak w drugim domu.”

Radosław Słodkiewicz – związany ze sportem od najmłodszych lat. Na scenie kulturystycznej zadebiutował w 1992 roku, jako szesnastolatek. Od lat aktywny zawodnik. Kilkukrotnie występował na mistrzostwach Europy i Świata, na których zajmował wysokie pozycje. W ubiegłym roku, w wielu 41 lat wyszedł na scenę, zdobywając złoty medal. Od lat poświęca się trenowaniu ludzi oraz kształceniu instruktorów. Skromny, uśmiechnięty człowiek z mnóstwem pozytywnej energii. Słodkiewicz Gym&Fitness było marzeniem, które udało się zrealizować w 2013 roku.

Jaka jest misja Słodkiewicz Gym&Fitness?

Naszym celem jest przekonanie ludzi, że sprawność fizyczna i ładna sylwetka to bardzo realny cel, który można osiągnąć. Aktywność fizyczna i zdrowe żywienie to tryb życia dla każdego, który często opiera się na ciężkiej, pełnej poświeceń pracy, ale niesie za sobą wiele przyjemności, tj. rozwój osobisty poprzez kontakty w nowymi ludźmi. Trening ma dawać nie tylko zdrowie, ale także zadowolenie z efektów wizualnych. Chcemy pomóc wszystkim, w realizacji ich celów, ponieważ to sprawi, że będą szczęśliwsi.

Jaka jest Wasza historia? Jacy są Wasi Klienci?

Aranżacja Słodkiwiecz Gym & Fitness jest zgodna z moimi marzeniami, które udało się zrealizować kilka lat temu. Siłownia wyposażona jest w najwyższej i najlepszej klasy sprzęt marki Hammer Strength, który dobierałem pod kątem funkcjonalności, a nie mody. Hammer jest wyjątkowy, a ten kto na nim trenował, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Myślę, że inwestycja trafiła w niewypełnioną lukę, którą dostrzegam na rynku. Są sieciówki, typowe fitness kluby, które odchodzą od sprzętu ciężkiego rezygnując z tej grupy trenujących – sam nie wiem dlaczego – i  są typowe siłownie. Myślę, że udało się nam trafić w środek. Jest miło, a sprzęt pozwala na trening, zarówno amatorom, jak i zawodowcom.

Początkowo byliśmy na Jeżycach, ale po półtora roku przenieśliśmy się na os. Piastowskie 25, czyli w miejsce, które z mojego punktu widzenia jest korzystniejsze. Wraz z nami przenieśli się nasi wierni Klienci. Wielu z nich jest z nami od samego początku. Tak, jak Hubert, który siedzi przy sąsiednim stoliku. To człowiek, który przez wszystkie szczeble kariery, począwszy od debiutów, po starty w mistrzostwach, cały czas trenował u nas.

Profil naszych Klientów jest zróżnicowany, ale są to ludzie nastawieni na konkretne cele. To nie tzw. „turyści”, którzy przychodzą na trening, aby siedzieć z nosem w telefonie, a ludzie, którzy mają sprecyzowany plan, są ambitni i chętni do pracy nad sobą. Atmosfera w klubie udziela się. Klienci widzą, że pozostali ciężko trenują i sami angażują się jeszcze mocniej. W Słodkiewicz Gym&Fitness naprawdę się trenuje, to prawdziwy trening.

Czym wyróżnia się Słodkiewicz Gym&Fitness spośród konkurencji?

Wyróżniamy się specyfiką klubu oraz świetną kadrą trenerską. Siłownie mające setki metrów kwadratowych nie dysponują taką różnorodnością maszyn, jak my. Umożliwiamy trening poszczególnych grup mięśniowych na wiele różnorodnych sposobów. Dysponujemy kilkoma różnymi maszynami przeznaczonymi do kształtowania danej grupy mięśniowej. Pasjonat będzie zadowolony. Pokazujemy, że trening to zabawa, z której możemy czerpać maksimum przyjemności, dzięki wplataniu właśnie tej wspomnianej różnorodności, która wcale nie nudzi się, a skłania do rozwoju. Nad treningiem czuwają najlepsi trenerzy. Kadra Słodkiewicz Gym&Fitness to ludzie z doświadczeniem, osoby, które mają styczność ze sportem – startowały albo aktywnie startują.

Jak Twoim okiem wygląda sytuacja na polskim rynku branży fitness? Upadek sieci Jatomi, problemy sieci My Gym…

Fitness w Polsce rozwija się i będzie się rozwijał. Kiedy przyjechałem do Poznania na studia, to nie mogłem znaleźć siłowni dla siebie. Teraz prawie na każdym rogu jest klub fitness. Czasami wydaję mi się, że jest ich trochę za dużo, bo ludzie zaczynają być zdezorientowani. Najbardziej nie podoba mi się to, co dzieje się w sieciówkach, szczególnie tych bezobsługowych, w których obserwuję, że ludzie po prostu niewiedzą, co ze sobą począć, ponieważ nie mają odpowiedniej opieki trenera. Reasumując, jeśli chodzi o kadrę i opiekę to jest ona zbyt mała i niedopracowana, a jeśli chodzi o miejsca do ćwiczeń to jest ich zdecydowanie za dużo. Z drugiej zaś strony konkurencja powoduje, że każdy walczy o Klienta i bardziej się stara, więc sami klienci powinni być zadowoleni.

W jaki sposób Twoim zdaniem skutecznie zarządzać biznesem fitness i jak przetrwać na rynku?

Znam kilka podobnych historii klubów, w których ktoś miał pieniądze, chciał zainwestować w swój pomysł, wybrał maszyny, które mu się spodobały i splajtował. Moim zdaniem najważniejsze jest, aby słuchać swoich klientów i wyjść naprzeciw ich oczekiwań. Należy trzymać cały czas wysoki poziom usług i pilnować biznesu.

Jakie sposoby na retencję ma Słodkiewicz Gym&Fitness?

Specjalnie nie szukamy klientów, ponieważ to oni nas znajdują. Na razie jest na tyle dobrze, że nie jesteśmy zmuszeni, aby pozyskiwać klientów. Powiem szczerze, że raz próbowaliśmy wprowadzać obniżki cen karnetów na wakacje, ale nie byłem zadowolony z klientów, którzy do nas przyszli. Mamy poziom i staramy się go trzymać – nie chcemy hałasu i chamstwa. Wydaje mi się, że cena karnetu jest czymś, co klasyfikuje odbiorców. U nas nie jest najdrożej, ale do sieciówek nie możemy porównywać się. Z drugiej strony kultura osobista, o którą tutaj dbamy jest przypilnowana.

Rekrutacja nie jest łatwym przedsięwzięciem. Jak wygląda rekrutacja w branży fitness? W jaki sposób dobierasz swoją kadrę instruktorską? Na co Ty zwracasz uwagę? Co jest dla Ciebie ważne?

Kadra Słodkiewicz Gym&Fitness praktycznie od lat jest w niezmiennym składzie. Tu nie ma ludzi przypadkowych, ich pasją jest trenowanie. Nawet na recepcję klubu nie mógłbym zatrudnić kogoś, kto trenuje raz lub dwa razy w tygodniu, a do treningów zmusza się. Znam instruktorów, którzy rezygnują z treningów siłowych, ponieważ uważają, że wystarczy im jedynie prowadzenie spinningu. To jest dla mnie niewyobrażalne. Jak, tak może być, że osoba, która trenuje ludzi sama nie ćwiczy? Każdy musi być przekonany, że to, co robi daje pozytywne efekty i kocha to, co robi. Jeśli, tak nie jest, to nie jest to dobra osoba do pracy.

Jakie plany na 2018 rok?

Intensywnie myślimy nad filią Słodkiewicz Gym&Fitness. Jesteśmy na etapie poszukiwania dobrej lokalizacji. Jest ciężko, bo ceny za czynsz są bardzo wysokie. Niech wszyscy będą czujni, bo możliwe, że jeszcze w tym roku powstanie Słodkiewicz Gym&Fitness II !

Jeśli chodzi o plany startów to czuje się spełniony, ale cały mnie to fascynuje i kręci, więc plany są, ale jeszcze niesprecyzowane. Obecnie jestem po zabiegu, więc powoli wchodzę na obroty, ale myślę, że od marca rozpocznę przygotowania pod kątem zawodów.

Dziękuję za rozmowę.

Magdalena Szmidt


24.12- KLUB CZYNNY 10:00-14:00 //


25.12- KLUB ZAMKNIĘTY //


26.12-KLUB CZYNNY 10:00-18:00 //


31.12- KLUB CZYNNY 10:00-14:00 //


1.01- KLUB ZAMKNIĘTY

 

NIE WIĄŻESZ SIĘ ŻADNYMI UMOWAMI!

CZYSTE ZASADY, BEZ UKRYTYCH ZOBOWIĄZAŃ.

KARNET JAKI CHCESZ

TRENUJESZ ILE CHCESZ.

SAM DECYDUJESZ  

CO I KIEDY CHCESZ ZROBIĆ.

ZAPRASZAMY!

 

 

 

BASIC JUMP

 

Jest to spokojniejsza wersja Power Jump...(TRAMPOLINY)

 

Trening na trampolinach to zajęcia typu fat - burning, czyli intensywnie redukujące tkankę tłuszczową. W rytmie dynamicznej, aktywizującej muzyki spalimy zbędne kalorie już po 20 minutach ćwiczeń. Podczas jednego treningu możemy spalić nawet do 600 kalorii. Program Power Jump jest tak opracowany, by modelować wszystkie newralgiczne punkty ciała wzmacniając biodra, uda, brzuch i pośladki.

 

 

 

 

 


 

 

 

Body Workout

czyli trening całego ciała jest dobry dla kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku. To całościowy trening głównych grup mięśniowych obejmujący wszystko od prostych zestawów ćwiczeń do treningu obwodowego. A efekt to pięknie wymodelowane ciało.

 

FIT BALL


Trening wzmacniający z wykorzystaniem dużych piłek. To idealna alternatywa dla wszystkich osób chcących połączyć aktywny tryb życia ze świetną zabawą. Zajęcia o średniej intensywności, wymagające ciągłego napięcia mięśni głębokich tułowia.
Pozycje siedzące na piłce pozwalają odciążyć stawy nóg, między innymi biodrowe i kolanowe, ale także i skokowe.
Jest to bardzo bezpieczna lekcja, także dla osób po rehabilitacji, które mają słaby aparat więzadłowo-stawowy.
Dodatkowo rozciąganie na piłce rozluźnia napięcia w obrębie mięśni pleców i je relaksuje.
Zajęcia Fit Ball rozluźniają ciało, poprawiają kondycję ruchową i koordynację. Balansowanie na piłce wzmacnia mięśnie szkieletowe, które odpowiadają za prawidłową postawę człowieka, równocześnie balans zwiększa stabilność ciała, doskonali równowagę i kształtuje postawę.


 

 

 

Power Jump

jest idealną formą aktywności dla wszystkich, którzy od ćwiczeń oczkują maksymalnej efektywności. Trening na trampolinach to zajęcia typu fat - burning, czyli intensywnie redukujące tkankę tłuszczową. W rytmie dynamicznej, aktywizującej muzyki spalimy zbędne kalorie już po 20 minutach ćwiczeń. Podczas jednego treningu możemy spalić nawet do 600 kalorii. Program Power Jump jest tak opracowany, by modelować wszystkie newralgiczne punkty ciała wzmacniając biodra, uda, brzuch i pośladki.

 

 

 

 

 

JUMP AND SHAPE (TRAMPOLINY) 

Specjalnie opracowany system treningowy na trampolinach, składający się z czterech części: rozgrzewki, cardio, wzmacniania i rozciągania. Pomaga wzmacniać i kształtować sylwetkę przy jednoczesnym czerpaniu frajdy ze skakania. Jump i Shape to ćwiczenia wyjątkowo bezpieczne dla stawów i kręgosłupa, usprawniają krążenie i przemianę materii.


 

 

 

 

FAT BURNING


Ćwiczenia fat burning to skuteczny sposób na odchudzanie . Tylko poprzez wprowadzenie ćwiczeń zwiększających zapotrzebowanie energetyczne możliwe jest zmuszenie organizmu do wykorzystania rezerw.


 

 

 

Zumba

to inspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Jest innowacyjnym systemem fitness, który przez świetną zabawę kształtuje sylwetkę, dba o kondycję i wprawia w świetne samopoczucie.

 

 

 

 

 

TRENING FUNKCJONALNY

to nowoczesne podejście do treningu, którego podstawą są ćwiczenia wielostawowe. Czyli w treningu funkcjonalnym odchodzi się od ćwiczeń izolowanych, stosowanych w kulturystyce. Bardzo ważną rolę odgrywa funkcjonalność. Wykonywane ćwiczenia podczas treningu funkcjonalnego są bardzo podobne do ruchów codziennego życia. Podczas zajęć najczęściej wykorzystuje się ćwiczenia z własnym ciężarem ciała.


 

 

Trening obwodowy

to nowoczesne podejście do treningu, którego podstawą są ćwiczenia ogólnorozwojowe, podzielone na stacje. Treningi obwodowe należą do zajęć o dużej intensywności, ale również jest to klasa podczas, której pracuje się nad wszystkimi partiami mięśniowymi. Z uwagi na dość dużą intensywność i odpowiednie tempo pracy trening ten w szczególności polecamy osobom, które chciałby pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Trening obwodowy składa się z kilku stacji, na których uczestnicy wykonują poszczególne ćwiczenia w określonej kolejności i w określonym czasie. Na każdej stacji uczestnik spędza maksymalnie minutę, a pomiędzy stacjami ma około 10 sekund na przejście i odpoczynek.


 

TBC/ABT


TBC-Zajęcia typu dwa w jednym – łączą ćwiczenia aerobowe (przyśpieszające oddech i puls) ze wzmacniającymi. Są wykonywane do rytmicznej muzyki. Sekwencje ćwiczeń TBC wymyśla instruktor, który dba, by uruchomić zarówno górne, jak i dolne partie ciała. ABT-to proste i skuteczne ćwiczenia ujędrniające brzuch, pośladki i uda.


 

STRONG


Program STRONG by Zumba łączy w sobie wysokiej intensywności trening interwałowy z zsynchronizowaną muzyką i dużą dawką motywacji. Każde zajęcia pomagają Ci przekroczyć własne limity oraz osiągnąć swoje cele fitness dużo szybciej.


 

INTERWAŁ JUMP (MOCNE SPALANIE)


To trening na trampolinach o charakterze interwałowym. Zajęcia odbywają się przy dobrej muzyce, która zmotywuję was do mocnego wysiłku. Na trampolinach poprawimy dynamikę, koordynację i wydolność waszego organizmu. Podczas treningu udział biorą wszystkie mięsnie naszego aparatu ruchowego. Głównie nacisk wywieramy na nogi oraz brzuch.

 

500 kcal spalonych
1h = -500 kcal
Zacznij trening od wewnątrz, wzmocnij swój gorset mięśniowy.
Z nami osiągniesz swój cel.
Pomożemy zrealizować Ci cele, krok po kroku.


 

MODELOWANIE SYLWETKI/TABATA


Trening wzmacniający mięśnie głębokie odpowiedzialne za prawidłową postawę.
Ćwiczenia oparte na wzorcach ruchowych. Główne założenie ćwiczeń to wzmocnienie mięsni głębokich (core) i mięsni brzucha , ujędrnienie, ud oraz pośladków. plus Tabata czyli trening interwałowy. Przyspieszy wasz metabolizm i pomoże spalić tkankę tłuszczową. Po zajęciach poczujecie sie silniejszei pełne energii z uśmiechem na twarzy, a wasze ciała po systematycznych cwiczeniach staną sie smuklejsze.

Chcesz mieć piękne jędrne ciało - zacznij już dziś z nami .

TEAM SŁODKIEWICZ GYM&FITNESS

ANNA SŁODKIEWICZ/WŁAŚCICIEL

RADOSŁAW SŁODKIEWICZ/WŁAŚCICIEL

NATALIA KULCZYŃSKA/TRENER SIŁOWNIA

HUBERT KULCZYŃSKI/TRENER SIŁOWNIA

IWA SZCZEPANIAK/INSTRUKTOR FITNESS

SYLWESTER SÓJKA/TRENER SIŁOWNIA

 

ANNA PRZYBYŁ/INSTRUKTOR FITNESS

 

KRZYSZTOF ĆWIERTNIA/TRENER SIŁOWNIA

 

PAULINA JENDYKIEWICZ/INSTRUKTOR FITNESS

 

MICHAŁ SOBOLEWSKI/INSTRUKTOR FITNESS

 

ADI DZIŚKIEWICZ/INSTRUKTOR FITNESS

 

SLODKIEWICZGYM.PL

Os. Piastowskie 25,
61-148 Poznań, Poland

+48 (0) 515-297-077
+48 (0) 500-733-440

slodkiewiczgy.pl

© 2017 slodkiewiczgym.pl. All Rights Reserved.