Dwa tygodnie po mistrzostwach Polski fitness w Poznaniu, na scenie usytuowanej na terenie starego dworca PKP, rozegrano premierowe zawody "Słodkiewicz Classic". W imprezie wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników. W jednej z najbardziej prestiżowych kategorii wśród pań zwyciężyła Katarzyna Dmochewicz z Elbląga przed Patrycją Gospodarek, reprezentującą Słodkiewicz Gym&Fitness z Poznania.
 

Organizatorem zawodów był Radosław Słodkiewicz, wybitny polski kulturysta (mistrz Europy seniorów z Budapesztu w 2004 r.), absolutny mistrz świata weteranów i znany w Poznaniu trener personalny.

(źródło: Głos Wielkopolski)

 

Współpraca w przedsięwzięciu:

Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego

 

 

 

 

PEŁNA RELACJA - ZOBACZ! 

NAPRAWDĘ WARTO!

(Źródło: 7Nutrition)

Były to pierwsze tego typu zawody w Polsce gdzie do wygrania była taka duża kwota pieniędzy.

Słodkiewicz Classic 2019

Radek Słodkiewicz o swojej książce oraz przyszłości w MMA

(Źródło: 6Pack)

 

Ciekawością była rywalizacja dwóch kulturystów kategorii 85 kg: Marcina Dykiela i Sebastiana Kosińskiego, którzy spotkali się już po raz trzeci w tym sezonie. Zawsze kończyli zawody na dwóch pierwszych miejscach: na Mistrzostwach Wielkopolski oraz Mistrzostwach Polski wygrywał Dykiel, ale Kosiński się nie poddawał, poprawiał formę i wreszcie za trzecim razem to on stanął na najwyższym stopniu podium! Wielkie brawa za wytrwałość, siłę woli i konsekwencję w dążeniu do celu!

W kategorii 100 kg wszyscy trzej medaliści Mistrzostw Polski stanęli ponownie obok siebie na scenie. Mistrz kraju i reprezentant na ME, Bartosz Zimny i tym razem był nie do pokonania, wygrywając wszystkie rundy jednogłośnie, ale za jego plecami toczyła się zażarta walka o srebrny medal między Danielem Poniedziałkiem a Kamilem Paprosem. W Kielcach Poniedziałek wygrał trzema punktami (40:43), ale w Poznaniu Paprosowi udało się doprowadzić do remisu 40:40, a ponieważ był o 2 punkty lepszy w rudzie póz obowiązkowych, jemu przypadło 2 miejsce.

W kategorii superciężkiej mistrz Polski Paweł Wodyk trochę stracił na definicji, co zaraz chciał wykorzystać dobrze przygotowany Damian Pawlina, wznawiający starty po dłuższej przerwie, ale mistrz wyszedł z tego pojedynku obronną ręką, zachowując 1 punkt przewagi. Tego, co udało mu się w kategorii +100 kg, nie udało mu się powtórzyć w walce o tytuł absolutnego czempiona w open. Pogromcą mistrza okazał się mistrz Polski z 2017 r Bartosz Janiszewski, który powrócił w wielkim stylu, zwyciężając w kategorii 95 kg oraz w open. Pamiętam też jego świetny występ w Strzegomiu w 2018 r.


Bikini fitness było bardzo ciekawe dlatego, że w połączonych kategoriach spotkało się po kilka medalistek Mistrzostw Polski. Pierwsza, do 164 cm wygrała Katarzyna Dmochewicz, powtarzając swój sukces z Mistrzostw Polski (w kat. 158 cm. Druga była wicemistrzyni Polki z kategorii 164 cm, Martyna Derlat. Młodziutka Ewelina Weiss (17 lat) wykorzystała szansę i pod nieobecność mistrzyń Polski wygrała kategorię 169 cm, przed finalistkami Mistrzostw Polski: Małgorzatą Jatczak i Barbarą Modrzejewską. Ale największe tryumfy święciła Emilia Kostańska, która powtórzyła sukces z Mistrzostw Wielkopolski, wygrywając kategorię najwyższą, +169 cm, oraz open. W swojej kategorii pokonala dwie medalistki Mistrzostw Polski: Patrycję Gospodarek i Oliwię Mojsiej, które zamieniły się miejscami w porównaniu do wyników z MP.

W kulturystyce klasycznej ciekawej roszady dokonał Adrian Konieczyński. W pierwszej części sezonu startował w classic physique, wygrywając Mistrzostwa Wielkopolski oraz zdobywając brązowy medal na Mistrzostwach Polski. Tym razem zbił wagę ciała do limitu kulturystyki klasycznej i to było udane posunięcie, gdyż wygrał kategorię 178 cm, przed wicemistrzem Polski Mateuszem Kowalskim. No, a w kategorii wyższej oraz w open bezdyskusyjnie tryumfował mistrz Polski w open, powtarzając sukcesy z Grodziska i Kielc. Będzie silnym punktem reprezentacji Polski na ME.


Dyscyplinę zmienił też mistrz Polski w kulturystyce (do 95 kg) Marcin Kotleszka, który tym razem pojawił się w classic physique, ale tu napotkał wymagającego rywala w osobie wicemistrza Polski Artura Heckerta, który nieznacznie wygrał wszystkie rundy. Kotleszka ma nas reprezentować w tej konkurencji na ME.

W fitness sylwetkowym bardzo wyrównany pojedynek mistrzyni Polski Martyny Stępień z ciągle poprawiającą formę Martą Laskowską, zakończony remisem 9:9 i wygraną Stępień.


Fitness plażowe mężczyzn zostało zdominowane przez mistrzów Polski: Bartosza Bartkowskiego i Wojciecha Jabłońskiego, który okazał się lepiej oceniony w kategorii open, dostając tytuł absolutnego mistrza zawodów.


(Źródło: .pl)

GRAFIK ZAJĘĆ

OBOWIĄZUJĄCY :

AKTUALIZACJA:  10.07.2024r.

Czytaj więcej: ZAJĘCIA 

 

 

 

BASIC JUMP

Czytaj więcej: BASIC JUMP TRAMPOLINY I INNE

 

Jest to spokojniejsza wersja Power Jump...(TRAMPOLINY)

 

Trening na trampolinach to zajęcia typu fat - burning, czyli intensywnie redukujące tkankę tłuszczową. W rytmie dynamicznej, aktywizującej muzyki spalimy zbędne kalorie już po 20 minutach ćwiczeń. Podczas jednego treningu możemy spalić nawet do 600 kalorii. Program Power Jump jest tak opracowany, by modelować wszystkie newralgiczne punkty ciała wzmacniając biodra, uda, brzuch i pośladki.

 

 

 

 

 


 

 

 

Body Workout

Czytaj więcej: BASIC JUMP TRAMPOLINY I INNE

czyli trening całego ciała jest dobry dla kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku. To całościowy trening głównych grup mięśniowych obejmujący wszystko od prostych zestawów ćwiczeń do treningu obwodowego. A efekt to pięknie wymodelowane ciało.

 

FIT BALL

Czytaj więcej: BASIC JUMP TRAMPOLINY I INNE


Trening wzmacniający z wykorzystaniem dużych piłek. To idealna alternatywa dla wszystkich osób chcących połączyć aktywny tryb życia ze świetną zabawą. Zajęcia o średniej intensywności, wymagające ciągłego napięcia mięśni głębokich tułowia.
Pozycje siedzące na piłce pozwalają odciążyć stawy nóg, między innymi biodrowe i kolanowe, ale także i skokowe.
Jest to bardzo bezpieczna lekcja, także dla osób po rehabilitacji, które mają słaby aparat więzadłowo-stawowy.
Dodatkowo rozciąganie na piłce rozluźnia napięcia w obrębie mięśni pleców i je relaksuje.
Zajęcia Fit Ball rozluźniają ciało, poprawiają kondycję ruchową i koordynację. Balansowanie na piłce wzmacnia mięśnie szkieletowe, które odpowiadają za prawidłową postawę człowieka, równocześnie balans zwiększa stabilność ciała, doskonali równowagę i kształtuje postawę.


 

 

 

Power Jump

Czytaj więcej: BASIC JUMP TRAMPOLINY I INNE

jest idealną formą aktywności dla wszystkich, którzy od ćwiczeń oczkują maksymalnej efektywności. Trening na trampolinach to zajęcia typu fat - burning, czyli intensywnie redukujące tkankę tłuszczową. W rytmie dynamicznej, aktywizującej muzyki spalimy zbędne kalorie już po 20 minutach ćwiczeń. Podczas jednego treningu możemy spalić nawet do 600 kalorii. Program Power Jump jest tak opracowany, by modelować wszystkie newralgiczne punkty ciała wzmacniając biodra, uda, brzuch i pośladki.

 

 

 

 

 

JUMP AND SHAPE (TRAMPOLINY) 

Czytaj więcej: BASIC JUMP TRAMPOLINY I INNE

Specjalnie opracowany system treningowy na trampolinach, składający się z czterech części: rozgrzewki, cardio, wzmacniania i rozciągania. Pomaga wzmacniać i kształtować sylwetkę przy jednoczesnym czerpaniu frajdy ze skakania. Jump i Shape to ćwiczenia wyjątkowo bezpieczne dla stawów i kręgosłupa, usprawniają krążenie i przemianę materii.


 

 

 

 

FAT BURNING

Czytaj więcej: BASIC JUMP TRAMPOLINY I INNE
Ćwiczenia fat burning to skuteczny sposób na odchudzanie . Tylko poprzez wprowadzenie ćwiczeń zwiększających zapotrzebowanie energetyczne możliwe jest zmuszenie organizmu do wykorzystania rezerw.


 

 

 

Zumba

Czytaj więcej: BASIC JUMP TRAMPOLINY I INNE

to inspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Jest innowacyjnym systemem fitness, który przez świetną zabawę kształtuje sylwetkę, dba o kondycję i wprawia w świetne samopoczucie.

 

 

 

 

 

TRENING FUNKCJONALNY

Czytaj więcej: BASIC JUMP TRAMPOLINY I INNE

to nowoczesne podejście do treningu, którego podstawą są ćwiczenia wielostawowe. Czyli w treningu funkcjonalnym odchodzi się od ćwiczeń izolowanych, stosowanych w kulturystyce. Bardzo ważną rolę odgrywa funkcjonalność. Wykonywane ćwiczenia podczas treningu funkcjonalnego są bardzo podobne do ruchów codziennego życia. Podczas zajęć najczęściej wykorzystuje się ćwiczenia z własnym ciężarem ciała.


 

 

Trening obwodowy

Czytaj więcej: BASIC JUMP TRAMPOLINY I INNE

to nowoczesne podejście do treningu, którego podstawą są ćwiczenia ogólnorozwojowe, podzielone na stacje. Treningi obwodowe należą do zajęć o dużej intensywności, ale również jest to klasa podczas, której pracuje się nad wszystkimi partiami mięśniowymi. Z uwagi na dość dużą intensywność i odpowiednie tempo pracy trening ten w szczególności polecamy osobom, które chciałby pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Trening obwodowy składa się z kilku stacji, na których uczestnicy wykonują poszczególne ćwiczenia w określonej kolejności i w określonym czasie. Na każdej stacji uczestnik spędza maksymalnie minutę, a pomiędzy stacjami ma około 10 sekund na przejście i odpoczynek.


 

TBC/ABT

Czytaj więcej: BASIC JUMP TRAMPOLINY I INNE
TBC-Zajęcia typu dwa w jednym – łączą ćwiczenia aerobowe (przyśpieszające oddech i puls) ze wzmacniającymi. Są wykonywane do rytmicznej muzyki. Sekwencje ćwiczeń TBC wymyśla instruktor, który dba, by uruchomić zarówno górne, jak i dolne partie ciała. ABT-to proste i skuteczne ćwiczenia ujędrniające brzuch, pośladki i uda.


 

STRONG

Czytaj więcej: BASIC JUMP TRAMPOLINY I INNE
Program STRONG by Zumba łączy w sobie wysokiej intensywności trening interwałowy z zsynchronizowaną muzyką i dużą dawką motywacji. Każde zajęcia pomagają Ci przekroczyć własne limity oraz osiągnąć swoje cele fitness dużo szybciej.


 

INTERWAŁ JUMP (MOCNE SPALANIE)

Czytaj więcej: BASIC JUMP TRAMPOLINY I INNE
To trening na trampolinach o charakterze interwałowym. Zajęcia odbywają się przy dobrej muzyce, która zmotywuję was do mocnego wysiłku. Na trampolinach poprawimy dynamikę, koordynację i wydolność waszego organizmu. Podczas treningu udział biorą wszystkie mięsnie naszego aparatu ruchowego. Głównie nacisk wywieramy na nogi oraz brzuch.

 

500 kcal spalonych
1h = -500 kcal
Zacznij trening od wewnątrz, wzmocnij swój gorset mięśniowy.
Z nami osiągniesz swój cel.
Pomożemy zrealizować Ci cele, krok po kroku.


 

MODELOWANIE SYLWETKI/TABATA

Czytaj więcej: BASIC JUMP TRAMPOLINY I INNE
Trening wzmacniający mięśnie głębokie odpowiedzialne za prawidłową postawę.
Ćwiczenia oparte na wzorcach ruchowych. Główne założenie ćwiczeń to wzmocnienie mięsni głębokich (core) i mięsni brzucha , ujędrnienie, ud oraz pośladków. plus Tabata czyli trening interwałowy. Przyspieszy wasz metabolizm i pomoże spalić tkankę tłuszczową. Po zajęciach poczujecie sie silniejszei pełne energii z uśmiechem na twarzy, a wasze ciała po systematycznych cwiczeniach staną sie smuklejsze.

Chcesz mieć piękne jędrne ciało - zacznij już dziś z nami .

W Okresie świątecznym Klub będzie otwarty następująco:

24.12.2018: 7:00 - 14:00

25.12.2018: ZAMKNIĘTE

26.12.2018: 12:00 - 18:00

 

UWAGA!

 

-UWAGA❗️👈
O
D 28.05.2021r, OTWIERAMY KLUB! KARNETY WCZEŚNIEJ ZAWIESZONE, WRACAJĄ DO FUNKCJONALNOŚCI! ZAPRASZAMY!

SLODKIEWICZGYM.PL

Os. Piastowskie 25,
61-148 Poznań, Poland

+48 (0) 515-297-077
+48 (0) 500-733-440

slodkiewiczgym.pl

© 2017-2020r. slodkiewiczgym.pl. All Rights Reserved. WebMaster - Tomasz Z.